Kalenteri

TAMMIKUU

5.1. Ehtoolliskokous klo 16
Antero Parikka, Santtu Theslund

7.1. Rukouskokous klo 19
Hannu Harjunen

12.1. Ilosanoman ilta klo 16
Santtu Theslund, Tamara ja Seppo Lindeman

14.1. Rukouskokous klo 19
Santtu Theslund

La 18.1. Raamattulauantai klo 14
Raimo Rahnasto
Kahvit

Su 19.1. Ilosanoman ilta klo 16
Anne Vaittinen, Raimo Rahnasto, EL1

Ti 21.1. Rukouskokous klo 19
Sari Ristivirta

Su 26.1. Lähetyskokous klo 16
Teemu Lintumäki, Santtu Theslund, EL2, kuoro
Kahvit lähetystyön hyväksi

27.1. – 2.2. Rukous- ja paastoviikko

Ma 27.1. Päivärukous klo 12

Ti 28.1. Rukouskokous klo 19
Raija Reina

Ke 29.1. Päivärukous klo 12

To 30.1. Päivärukous klo 14

HELMIKUU

La 1.2. Päivärukous klo 12

Su 2.2. Ilosanoman ilta klo 16
Kati Lintumäki, Maija Haikonen, EL1

Ti 4.2. Rukouskokous klo 19
Kari Mäenpää

Su 9.2. Ehtoolliskokous klo 16
Antero Parikka, Santtu Theslund, EL2

Ti 11.2. Rukouskokous klo 19
Katri Mäenpää

La 15.2. Raamattulauantai klo 14
Pauli Rahkonen
Kahvit

Su 16.2. Ilosanoman ilta klo 16
Anne Vaittinen, Pauli Rahkonen, EL1

Ti 18.2. Rukouskokous klo 19
Eija Rahkonen

Su 23.2. Lähetyskokous klo 16
Lähetystiimi, Pauli Rahkonen, EL2
Kahvit lähetystyön hyväksi

Ti 25.2. Rukouskokous klo 19
Teemu Lintumäki

MAALISKUU

Su 1.3. Ehtoolliskokous klo 16
Kari Mäenpää, Santtu Theslund, EL1

Ti 3.3. Rukouskokous klo 19
Tarja Kallio

Su 8.3. Ilosanoman ilta klo 16
Sari Ristivirta, Terttu ja Eero Virtanen, EL2

Ti 10.3. Rukouskokous klo 19
Harjuset

Su 15.3. Ilosanoman ilta klo 16
Antero Parikka, Teemu Lintumäki, EL1, nuoret

Ti 17.3. Rukouskokous klo 19
Kati Lintumäki

La 21.3. Raamattulauantai klo 14
Tapani Vesalainen
Kahvit

Su 22.3. Ilosanoman ilta klo 16
Kari Mäenpää, Matti Mitronen, EL2

Ti 24.3. Rukouskokous klo 19
Santtu Theslund

Su 29.3. Lähetyskokous klo 16
Lähetystiimi, ?, EL1
Kahvit lähetystyön hyväksi

Ti 31.3. Rukouskokous klo 19
Katri Mäenpää

HUHTIKUU

Su 5.4. Ehtoolliskokous klo 16
Antero Parikka, Santtu Theslund, EL2

Ti 7.4. Rukouskokous klo 19
Anne Vaittinen

To 9.4. Kiirastorstain ehtoolliskokous klo 18
Kari Mäenpää, Teemu Lintumäki

Su 12.4. Ylösnousemusjuhla klo 16
Santtu Theslund, Tommi Leskelä, Leukku Stenroos, EL1

Ti 14.4. Rukouskokous klo 19
Antero Parikka

La 18.4. Raamattulauantai klo 14
Kyösti Florin

TOUKOKUU

La 16.5. Raamattulauantai klo 14
Olavi Eskola

MUUT SÄÄNNÖLLISET TAPAHTUMAT

Ruokajakelu torstaisin klo 12.30 kirkon alakerrassa

Päivärukouskokous keskiviikkoisin klo 12-13.30

Nuortenillat klo 19
Parillisten viikkojen perjantait.